Ochrona przed upałem

Ochrona przed upałem

W gorących dniach także zwierzęta potrzebują ochrony przed wysokimi temperaturami oraz ochłodzenia się. Psy z uwagi na swoją fizjologię mają specyficzne potrzeby. Ich regulacja temperatury przebiega w zupełnie inny sposób niż u ludzi. Podstawowym sposobem na regulacje temperatury u psów jest ziajanie. Należy umożliwić psu otwieranie pyska i swobodne ziajanie, nawet w kagańcu.

Koniecznym jest pamiętanie o regularnym nawadnianiu organizmu psa świeżą wodą, która wspomaga schłodzenie się, dlatego na długie spacery obowiązkowo musimy zabrać miskę i butelkę wody. Wygodne są specjalne butelki podróżne wyposażone w miskę lub składane silikonowe miseczki, które nie zajmują wiele miejsca.

Aby pies czuł się dobrze trzeba zapewnić mu dostęp do ocienionego, chłodnego miejsca. Schłodzenie organizmu można wspomóc także stosując maty chłodzące. Są to specjalnie wykonane legowiska w postaci płaskiej maty, które pod wpływem nacisku emituje chłód. Wykonane są z trwałego, łatwego do czyszczenia nylonu. Maty chłodzące nie wymagają podłączenia do prądu ani chłodzenia w lodówce, mimo to ich działanie jest długotrwałe. Doskonale sprawdzają się w czasie transportu, w budzie i na zewnątrz pomieszczeń.

Pamiętajmy, aby nie zmuszać psa do aktywności fizycznej podczas upałów i ograniczyć dłuższe spacery w czasie gdy wysokie temperatury są najbardziej dokuczliwe.Relatywne produkty