Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka

Pojawieniu się nowego futrzastego domownika towarzyszą wielkie emocje. Przemyślane zakupy wszelkich niezbędnych akcesoriów nieco wcześniej są dobrym rozwiązaniem. Stworzenie dobrej listy zakupów pomoże uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Legowisko jest jednym z podstawowych elementów wyprawki. Trzeba umieścić je w spokojnym, zacisznym miejscu, aby było dla zwierzęcia miłą ostoją, w której będzie mógł swobodnie odpocząć. Dla szczeniaka warto wybrać posłanie wyposażone w brzegi, pozwoli mu to poczuć się bezpieczniej. Wybierając legowisko należy mieć na uwadze wielkość pieska i dostosować rozmiar posłania do naszego czworonoga. Trzeba także liczyć się z tym, iż szczenię gryząc może zniszczyć materiał, dlatego powinnyśmy kierować się wysoką jakością wykonania. Solidne, dobrze wykonane legowisko trudniej będzie pieskowi rozerwać na strzępy.

Karma jaką podamy nowemu domownikowi powinna być dobierana z dużą rozwagą. Istotnym jest, aby wszelkie zmiany pożywienia były wprowadzane stopniowo, dlatego najlepsze rozwiązanie to zachowanie dotychczasowego sposobu karmienia i w miarę potrzeby łagodne wprowadzanie nowego pokarmu.

Poprzez zabawę dochodzi do wytworzenia więzi między opiekunem a zwierzęciem, rozładowania nagromadzonych emocji. Szczeniaki uwielbiają gryźć, szarpać, więc aby uniknąć niszczenia przedmiotów w domu należy psiakowi zapewnić dostęp do różnych zabawek. Możemy wybrać przeróżne sznury do wspólnej zabawy w przeciąganie, miękkie piłeczki, pluszaki. Zabawki dentystyczne z wszelkimi wypustkami pomocne są gdy szczenię zmienia uzębienie, łagodzą ból i swędzenie dziąseł. Ważnym jest, aby zabawki były bezpieczne dla zwierzaka, nie posiadały elementów, które pies łatwo może połknąć, a także aby były dopasowane wielkością do psiego pyszczka.

Miski dla szczenięcia powinny być stabilne, antypoślizgowe, aby nie utrudniać pobierania pokarmu. Podstawą są dwie miseczki- na wodę i pokarm, muszą być jednak dobrane tak, aby szczeniakowi łatwo było z nich skorzystać.

Szczeniaki z uwagi na kwarantannę po szczepieniach ochronnych mogą wymagać stosowania podkładów higienicznych. Są to maty, na które piesek załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Chronią one podłogi, wchłaniają mocz i nieprzyjemne zapachy, są pomocne w nauce załatwiania się w jednym, wyznaczonym miejscu. Występują w różnych rozmiarach, a nawet zapachach. Na początku do mat można wykorzystać spray lub kropelki, których aromat skłania szczeniaka do załatwiania się na macie.

Akcesoria spacerowe są niezbędne do bezpiecznego wychodzenia z domu, jednak należy mieć na uwadze fakt, iż szczeniaki szybko rosną i może zaistnieć potrzeba częstej zmiany obroży lub szelek. Na początek nauki chodzenia na smyczy lepiej wybrać standardową smycz z taśmy lub linki, ponieważ smycze automatyczne sprzyjają wykształcaniu nawyku ciągnięcia, który może w późniejszym czasie być trudny do skorygowania. Dodatkowo istnieje ryzyko przegryzienia przez psa cieńszej linki czy taśmy, w które wyposażone są smycze automatyczne.

To podstawowe wyposażenie w zupełności wystarczy na sam początek naszej wspólnej drogi ze szczenięciem. Najważniejszym jednak w pierwszych dniach jest poświęcenie uwagi, cierpliwość i wprowadzanie wyznaczonych przez domowników zasad. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i komfortu już od początku psiego życia jest niezwykle potrzebne dla zdrowia psychicznego, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej o wychowanie zrównoważonego psiaka.Relatywne produkty