Zabawa w aportowanie

Zabawa w aportowanie

Dla zachowania właściwej kondycji i zdrowia psa niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Rodzaj aktywności jest uzależniony od rasy czworonoga, jednak dla każdego zdrowego psiaka zabawa w aportowanie to doskonały wysiłek, zapewniający odpowiednią dawkę ruchu. Należy jednak pamiętać o umiarze oraz dostosowaniu ćwiczeń do natury psa i dawce cierpliwości podczas nauki.

Równie ważne jest dopasowanie zabawki do aportu do naszego psiaka. Wielkość i kształt pyszczka mają znaczenie i powinniśmy się nimi kierować podczas zakupów produktu dla naszego pupila, aby nie zniechęcił się do ćwiczeń zbyt dużym przedmiotem lub takim, który będzie wypadał z pyska.

Dostępne są przeróżne zabawki przeznaczone do aportu, gumowe, drewniane, materiałowe.  Przy nauce aportowania koniecznym jest wykorzystanie i ukierunkowanie naturalnego instynktu łowieckiego psa. Doskonałe do nauki aportowania są aporty Dummy. Jest to rodzaj podłużnej saszetki, którą można wypełnić karmą, dzięki czemu pies czuje jej zawartość i może łatwiej wyuczyć się pożądanych reakcji, jeśli wie, że zostanie za nie nagrodzony.

Wygodne w użyciu są także aporty drewniane. Koniecznie należy dobierać je odpowiednio do wielkości zwierzęcia, a także pamiętać o zachowaniu higieny.

Gumowe zabawki do aportowania są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Doskonale sprawdzają się do wszelkich aktywnych zabaw. Wyposażone w dodatkowe sznurki mogą służyć również do przeciągania.

Zabawa z frisbee może stanowić atrakcyjną odmianę w aktywności fizycznej. Sprzyja ona wyćwiczeniu refleksu i szybkości, jednak należy pamiętać, że nie każdy pies dysponuje predyspozycjami do tego typu zabaw. Frisbee mogą być gumowe, plastikowe lub materiałowe. Ważnym jest, aby używać jedynie frisbee przeznaczonych do treningu z psem, gdyż są one dostosowane do zabawy ze zwierzęciem i minimalizują ryzyko wystąpienia wszelkich kontuzji.

Nauka aportowania może sprawić pewne trudności, jednak warto ją kontynuować i cieszyć się aktywnością wspólnie z czworonogiem. Czy to piłeczka czy latający dysk, zabawa może okazać się niezwykle atrakcyjna, jednak nie dajmy się w niej psu całkiem zatracić. Zwierzak powinien traktować aportowanie jako miłą zabawę, nie wykazując przy tym przejawów zbytniego uzależnienia.Relatywne produkty