Podłoże 2 w 1 Equatorial Forest Floor

Marka: Exo-terra Exo-terra
Typ podłoża: Kokosowe
Więcej informacji
Już od 34,29 zł
W magazynie
Tylko %1 pozostał
SKU# Podłoże-2-w-1-Equatorial-Forest-Floor
-
+

Podłoże Exo Terra Equatorial Forest Floor to wielowarstwowe podłoże, które pozwala na odtworzenie ściółki leśnej w naturalnych lasach równikowych. Podłoże leśne jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech ekosystemu równikowego. Zwykle składa się z dwóch głównych warstw:

    Górna warstwa składająca się głównie ze świeżej ściółki liściowej

    Warstwa bazowa składa się z bogatej materii organicznej - zwykle z rozkładanych liści i drewna

Górna warstwa składa się z suszonych na słońcu ardizji ozdobnych liści. Dzięki tej ozdobnej warstwie wierzchniej można stworzyć miękkie pokrycie  występujące w naturalnych równikowych lasach. Liście ardizji zapewniają miękką warstwę dla zwierząt które mogą zakopywać się i zakrywać. Większość gadów i płazów penetruje ściółkę w poszukiwaniu żywności i wody.

Górna warstwa pokrywa rzeczywiste podłoże pod spodem w celu ułatwienia jej zatrzymywania wilgoci i zapobiega wysychaniu gleby. Te biodegradowalne liście ardizji są wolne od substancji chemicznych i mogą być bezpiecznie kompostowane w ogrodzie.

Warstwa bazowa składa się z bogatej materii organicznej z trwałego włókna kokosowego. Jest to 100% naturalne, ekologiczne i biodegradowalne podłoże o wielkich właściwościach higroskopijnych. Ta warstwa bazowa tworzy idealne podłoże dla naturalnych zestawów terrariów urządzanych dla miłośników wilgoci, płazów i bezkręgowców. Jej retencja wody, naturalne właściwości przeciwgrzybiczne zwiększają wzrost roślin w terrarium.

Niepowtarzalna kora zastosowana w ściółce leśnej Exo Terra składa się z mieszanki krótkich włókien i ziaren kokosowo-torfowych o rozmiarach od grubych granulek do drobnych grudek, co prowadzi do poprawy drenażu gleby i zdrowego napowietrzania korzeni roślinnych.

Górna warstwa lasu równikowego utrzymuje warstwę podłoża lekko wilgotną, ułatwiającą konserwację, działając jako naturalny ekosystem, gdzie korzystne organizmy hamują produkty odpadowe, a tym samym zmniejszają zapachy.

Ściółka z liści ardizji Exo Terra jest poddawana obróbce cieplnej w celu zmniejszenia zanieczyszczenia bakteryjnego.

  •     100% naturalne podłoże wielowarstwowe
  •     Przypomina podłoże leśne
  •     Utrzymuje glebę miękką i wilgotną
  •     Pozwala ukryć się zwierzętom
  •     Podłoże odżywcze dla żywych roślin
  •     Idealny do terrariów naturalnych
  •     Wykonane ze zrównoważonego zasobu
  •     Można bezpiecznie kompostować
  •     Zawartość: 4,4 l (1,1 l liście ardizji; 3,3 l włókno kokosowe); 8,8 l (2,2 l liście ardizji; 6,6 l włókno kokosowe)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Podłoże 2 w 1 Equatorial Forest Floor
Twoja ocena