Prodibio Biodigest bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Rodzaj: Uzdatniacze i bakterie
Więcej informacji
4,19 zł
W magazynie
SKU
3594200001136
-
+

Środek do zaszczepienia w zbiorniku bakterii nitryfikacyjnych. Zawiera 20 miliardów żywych bakterii, które szybko kolonizują powierzchnie akwarium i mnożą się utrzymując filtrację biologiczną na odpowiednim poziomie. Rodzaje bakterii  zostały dobrane w taki sposób by wzajemnie się uzupełniały. Ich zadaniem jest czyszczenie podłoża oraz filtrów, redukując azotany i fosforany. Zapobiegają także nadmiernemu rozrostowi glonów oraz bakterii patogennych, co pozwala utrzymywać wodę w odpowiedniej czystości i zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób.

Aby utrzymać optymalne proporcje między poszczególnymi szczepami należy dodać jedną ampułkę Bio Digest co dwa tygodnie na 1000 litrów wody (lub mniej). Jeśli istnieje potrzeba przyspieszenia procesu oczyszczania nie należy zwiększać dawki, ale użyć preparatu częściej, na przykład, co tydzień. 

Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie skoncentrowane w końcówkach ampułki, znalazły się w zawiesinie, przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Prodibio Biodigest bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka
Twoja ocena
Inne produkty od Prodibio