Reef Advantage Magnesium preparat do uzupełniania niedoborów

Marka: Seachem Seachem
Rodzaj: Preparat do akwarium morskiego
Więcej informacji
40,79 zł
W magazynie
SKU# 000116063302
Najniższa cena z 30 dni: 40,79 zł
Program Kasa Wraca Zarabiaj 3.26 zł za ten produkt
Dotyczy tylko zarejestrowanych klientów, może się różnić po zalogowaniu.
-
+

Reef Advantage Magnesium to skoncentrowana (80 000 ppm) mieszanka chlorku i siarczanu magnezu, przeznaczona do uzupełniania niedoborów tego pierwiastka bez zaburzania równowagi jonowej w akwarium morskim. Reef Advantage Magnesium nie zawiera amoniaku, który stanowi jedną z głównych substancji zanieczyszczających dostępne na rynku suplementy magnezu.

Znaczne obniżenie poziomu magnezu w zbiorniku (poniżej 800 g/l) może spowodować spadek odczynu i utrudnić utrzymanie właściwego stężenia wapnia. Najczęstszymi przyczynami braku magnezu jest używanie reaktora wapiennego, przedawkowanie preparatów zawierających węglany lub niski poziom magnezu w soli używanej do przygotowywania wody. Woda wapienna stosowana w reaktorach powoduje wytrącanie wodorotlenku magnezu, natomiast zbyt wysoki poziom węglanów sprawia, że magnez wytrąca się pod postacią węglanu. Obydwa związki są bardzo słabo rozpuszczalne, szczególnie wodorotlenek magnezu. Węglan magnezu po pewnym czasie się rozpuści, uwalniając pierwiastek, ale trwa to dosyć długo.

Uwaga! Nie przedawkowywać! Zbyt wysoka zawartość magnezu może spowodować obniżenie twardości węglanowej. Nie należy mieszać preparatu z suplementami zawierającymi węglany. Preparaty zawierające magnez i węglany powinny być podawane na przemian co drugi dzień lub przynajmniej z 30-minutową przerwą. Produkt ma postać proszku, który może zbijać się w grudki. Nie ma to wpływu na jego działanie i nie utrudnia rozpuszczania się.
 
Zawartość: 600 g
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Reef Advantage Magnesium preparat do uzupełniania niedoborów
Twoja ocena